Tivoli

Investície v hodnote stoviek miliónov eur, 4 roky rozvoja, nová modulárna podvozková platforma, športový a moderný dizajn, náročne vytvorený interiér, nové motory a vysoká úroveň bezpečnosti najstaršieho výrobcu automobilov v Južnej Kórei a špecialistu na vozidlá 4x4.  

Láka naše pohľady.

Vozidlo Tivoli, ako aj krásne historické talianske mesto, ktoré inšpirovalo jeho pomenovanie, vyžaruje intenzívnu radosť zo života.  

Dizajn vzbudzujúci silu a sebavedomie.

S charakteristickým úzkym krytom chladiča a oblúkmi prechádzajúcimi pod predné svetlomety pripomína siluetu plachtiaceho dravca s rozprestretými krídlami.  

Kráľovské pohodlie pre všetkých piatich cestujúcich.

Tivoli je vytvorený športovo a ergonomicky, sedadlá – ktoré získali aj ocenenie – sa prispôsobujú tvaru ľudského tela a pre zabezpečenie maximálneho pohodlia sú vyrábané s výplňami dvojakej tvrdosti. Preto pri sedení nie sú unavujúce ani dlhšie cesty, sedačky zabezpečujú telu vynikajúcu bočnú oporu.  

Úplne novo vyvinuté motory a prevodovky.

Čisto nové 1,6 litrové benzínové motory Ssangyong vyrobené z hliníka, a podobne 1,6 litrové dieselové motory Ssangyong s priamym vstrekom paliva typu common rail a turbodúchadlom s variabilnou geometriou lopatiek boli vyvinuté v Európe a spĺňajú najnovšie štandardy emisie škodlivých látok Euro 6, majú mimoriadne veľký moment zrýchlenia, napriek tomu fungujú veľmi ticho a ekonomicky. K obom motorom možno pridať 6-rýchlostnú manuálnu, alebo aj 6-rýchlostnú automatickú prevodovku Aisin. 

Pohon všetkých kolies AWD

Automaticky fungujúci pohon všetkých kolies Aktív AWD s elektromagnetickou spojkou pri normálnom stave vozovky poháňa na 100 % predné kolesá pre zníženie spotreby paliva. Ako sa stav cesty zhoršuje, a ktorákoľvek časť systému zaregistruje šmyk kolesa, elektronická riadiaca jednotka presunie potrebný pohon na zadné kolesá za zlomok sekundy.  

Bezpečnosť bez kompromisov.

Pre Vašu bezpečnosť a bezpečnosť členov Vašej rodiny bola karoséria Tivoli plánovaná tak, aby bola mimoriadne pevná a masívna. Je na 71,4 % vyrobená z veľmi nákladnej, ale v porovnaní s tradičnou oceľou z ľahšej a omnoho pevnejšej ocele (40 % karosérie je priam z ultrapevnej bórovej ocele). Prvky karosérie, ktoré sú najviac vystavené silovým účinkom prípadných nárazov, boli vyrobené špeciálnou technológiou, ktorou sa strojnásobuje odolnosť normálnej ocele. Pasívnu bezpečnosť medzi inými zaručuje 7 airbagov, čím je vozidlo vo svojej kategórii výnimočné.  

Vynikajúci zážitok z riadenia aj pri mimoriadne náročných podmienkach stavu vozovky.

Ssangyong vyrába už vyše 60 rokov vozidlá s pohonom 4x4. V novom crossoveri Tivoli sa stelesňujú poznatky a skúsenosti získané za obdobie desaťročí. Podvozková platforma a hnacie ústrojenstvo Tivoli boli vyrobené takým spôsobom, aby sa v súlade s legendárnou spoľahlivosťou značky osvedčili na verejných cestách aj v teréne, a aby bolo riadenie auta za každých okolností radostné a bezpečné.