O SsangYong

SsangYong

Súčasnosť

SsangYong – SUV špecialista z Kórey

SsangYong, juhokórejský výrobca vozidiel, je uznávaný pre skúsenosti s vozidlami SUV s atraktívnym pomerom cena/hodnota a svojou vynikajúcou technológiou pohonu všetkých kolies. SsangYong ponúka na našom trhu SUV mnohých veľkostí, od tých kompaktných až po veľké SUV prekvapujúce svojim priestorom, ale aj úžitkové pick-upy s bohatou škálou variabilnej výbavy.

Automobilku SsangYong vlastní juhokórejské konzorcium KG Group, ktoré pôsobí v rôznych odvetviach vrátane chemického priemyslu, hutníckeho priemyslu, služieb a médií.

V modelovej palete nájdete

5ročná záruka a atraktívny pomer ceny a hodnoty vozidla, to sú juhokórejské SUV od značky SsangYong.

História

„Bezmála 70 rokov na trhu – mnohoročné skúsenosti, kvalitné spracovanie, pokrokové technologické riešenia a inovácie umožnili značke SsangYong predstaviť svetu robustné a bezpečné SUV.“

Automobilka KG Mobility (donedávna SsangYong Motor Company), založená v Južnej Kórei v roku 1954 pod menom Ha Dong-Hwan Motor Workshop, je v automobilovom priemysle od svojho vzniku rešpektovaná pre svoj dôraz na kvalitu. Názov spoločnosti Ha Dong-Hwan Motor Workshop sa v priebehu rokov menil na Dong-A Motors (od roku 1977), SsangYong Motor Company (od roku 1988) a teraz na KG Mobility (od 03/2023).

SsangYong
Na slovenský trh sa značka SsangYong vrátila na začiatku roka 2019 a odvtedy si vybudovala dobrú pozíciu aj renomé s dôrazom na atraktívny pomer ceny a hodnoty svojich vozidiel.

1954–1986: Počiatky

Spoločnosť spočiatku vyrábala autobusy a vozidlá na špeciálne účely. V roku 1983 sa zrodil model Korando, ktorý vychádzal z veľmi blízkej spolupráce so značkou Jeep. Tým sa začala písať história vozidiel SUV v Kórei.

1954–1986: Počiatky
1987–1997: ZAČIATOK ÉRY POHONU VŠETKÝCH KOLIES

1987–1997: ZAČIATOK ÉRY POHONU VŠETKÝCH KOLIES

Ďalší rozvoj spoločnosti umožnilo partnerstvo so svetovou automobilkou Mercedes-Benz v technologickom vývoji a v oblasti kapitálových investícií. V roku 1992 založil SsangYong technologické výskumné centrum, ktoré podporilo vlastný výskum a vývoj, ktorý slúžil pre rast spoločnosti so špecializáciou na vozidlá SUV.

1998–2004: POPULARIZÁCIA MODELOV SUV

1998–2004: POPULARIZÁCIA MODELOV SUV

Spoločnosť SsangYong Motor Company predstavila nové modely s bohatými technologickými inováciami. Inžinieri spoločnosti vyvinuli vlastný dieselový vznetový motor a značka SsangYong tak uviedla na trh nové modely SUV reagujúce na špecifické požiadavky zákazníkov. Vďaka tomuto zameraniu spoločnosť popularizovala vozidlá SUV a zároveň posilňovala svoju pozíciu špecialistu na tento segment vozidiel.

2005–2009: CESTA KU GLOBÁLNEJ SPOLOČNOSTI

2005–2009: CESTA KU GLOBÁLNEJ SPOLOČNOSTI

SsangYong Motor Company sa zameral na expanziu na svetových trhoch. S kompletným produktovým radom SUV dokázal osloviť zákazníkov aj v Európe. Tento kontinent sa vďaka tomu stal hlavným exportným trhom spoločnosti.

2010–2014: NOVÁ ÉRA

2010–2014: NOVÁ ÉRA

Po strategickej fúzii so spoločnosťou Mahindra & Mahindra oznámila spoločnosť SsangYong Motor Company svoju novú víziu a dlhodobú stratégiu a pokračovala v expanzii na ďalších svetových trhoch.

2015-2023: SUV NOVEJ GENERÁCIE

2015-2023: SUV NOVEJ GENERÁCIE

Od roku 2015, kedy bol predstavený úplne nový model Tivoli, značka SsangYong úplne obmenila celú svoju modelovú paletu. V krátkom časovom úseku nasledovalo predstavenie ďalších modelov – Tivoli v kombi verzii (dnešnej Tivoli Grand), Rexton, Musso Grand a Korando; teda modelová paleta, na ktorej značka založila veľmi rýchly rast na slovenskom trhu. Novým modelom, ktorý automobilka na našom trhu ponúka a ktorý dosiahol veľké predajné úspechy na domácom kórejskom trhu, je model Torres – všestranný rodinný automobil.

2023: Nový vlastník = nový koncept

Na jeseň roku 2022 vstúpil do spoločnosti SsangYong Motor Company nový investor – juhokórejské konzorcium KG Group. Tento nový vlastník má s automobilkou veľké plány. V marci 2023 došlo k premenovaniu spoločnosti SsangYong Motor Company na KG Mobility. Ide o prvý krok smerom k novému rozvoju spoločnosti ponúkajúcej komplexnú mobilitu.

2023: Nový vlastník = nový koncept

Budúcnosť

Spoločnosť sa chystá zamerať na platformy určené pre elektromobily, softvérovo definované vozidlá (SDV), autonómne vozidlá a technológiu AI (umelú inteligenciu) a reagovať tak na globálne trendy v oblasti automotive.

Tento svoj nový smer spoločnosť predstavila na Seoul Mobility Show 2023, kde uviedla okrem iného svoj nový elektrický Torres EVX a taktiež niekoľko nových konceptov s označením KR10, O100 a F100.

Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong