SsangYong sa tretíkrát zúčastňuje na najslávnejších off-road pretekoch Rally Dakar

SsangYong sa tretíkrát zúčastňuje na najslávnejších off-road pretekoch Rally Dakar

Tretíkrát v rade za sebou sa SsangYong Motorsport zúčastňuje najslávnejších off-road pretekov na svete, ktoré sú prezývané pekelný závod. Automobilka chce nadviazať na svoje predchádzajúce úspechy. V roku 2018 skončil tím SsangYong s off-road verziou Tivoli DKR celkovo na 30. mieste a v kategórii T1-3 na 4. mieste. V roku 2019 skončil tím SsangYong s off-road verziou Rexton DKR celkovo na 33. mieste a v kategórii T1-3 na 3. mieste.

Pre tento ročník Dakar Rally, ktorý odštartoval 5. januára, SsangYong Motorsport upravil platformu Koranda a vzniklo tak Korando DKR, ktoré automobilka predstavila na oficiálnom novinárskom uvedení úplne nového Koranda v Madride na jeseň minulého roka. Tento závodný špeciál má osemvalcový motor s objemom 6,2 litra, 450 koní a maximálna rýchlosť 195 km h.

Rally Dakar nie je vôbec jednoduchý závod a za úspech sa tak považuje už samotné jeho dokončenie. Tretíkrát za sebou budú závodné vozy SsangYong riadiť Španieli Oscar Fuertes a Diego Vallejo. Čaká ich 12 etáp počas 12 dní a celkovo 12 000 km púšťou v Saudskej Arábii. Ich cieľom je dokončiť preteky tretíkrát v rade a znovu tak okrem iného potvrdiť kvalitu spracovania vozidiel SsangYong.

Zverejnené 9. 8. 2021